اضافه شدن ۱۱۸۰ تخت جدید به ظرفیت اقامتی خراسان رضوی

محبوب‌ترین یادداشت ها

تعداد بازدید: 103
تعداد بازدید: 103

اضافه شدن ۱۱۸۰ تخت جدید به ظرفیت اقامتی خراسان رضوی

5
(9)

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: تعداد ۱۱۸۰ تخت جدید از محل بهره‌برداری واحدهای اقامتی تاسیسات گردشگری به تخت‌های خراسان رضوی اضافه شده است.

به گزارش میراث‌آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، احمد دیناری با اعلام این خبر افزود: در هفته دولت امسال تعداد ۲۷ پروژه سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردشگری، صنایع‌دستی و میراث فرهنگی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال در سطح خراسان رضوی به مرحله افتتاح و بهره‌برداری رسیده‌اند که برای ۳۱۷ نفر ایجاد شغل جدید می‌کند.

وی اضافه کرد: این پروژه‌ها عبارتند از ۵ هتل که شامل یک هتل ۴ ستاره، یک هتل ۳ ستاره و ۳ هتل یک ستاره است. همچنین یک هتل آپارتمان، یک مهمانپذیر، یک مرکز تفریحی سرگرمی و گردشگری، ۹ شرکت خدمات مسافرتی، اقامتگاه بوم‌گردی، خانه مسافر، مرکز صنایع دستی، میراث فرهنگی و … است.

دیناری ادامه داد: از محل بهره‌برداری واحدهای اقامتی تاسیسات گردشگری فوق تعداد ۱۱۸۰ تخت جدید به تخت‌های خراسان رضوی افزوده شده و توزیع و پراکندگی این پروژه‌ها نیز در شهرستان‌های مشهد، نیشابور، تربت حیدریه، تایباد، خواف، سرخس و باخزر است.

وی یادآور شد: میانگین ضریب اشغال واحدهای اقامتی استان در طول ۲ سال، ۵۰ درصد و میانگین مدت اقامت زائران نیز ۳ شب بوده است.

معاون سرمایه‌گذاری و تامین منابع اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: تعداد ۲۸۲۱ تأسیسات گردشگری با حدود ۹۰ هزار  نفر اشتغال مستقیم و غیرمستقیم در سطح خراسان رضوی و با تعداد ۱۳۳ هزار و ۱۵۵ تخت رسمی که با احتساب تخت اضافه حدود ۲۰۰ هزار تخت را به خود اختصاص می‌دهد در حال بهره‌برداری است. همچنین تعداد گردشگران خارجی ورودی به استان نیز در طول ۲ سال گذشته حدود ۲ میلیون و ۴۵۰ هزار نفر بوده است.

منبع : میراث آریا

به این مطلب امتیاز دهید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 9

امتیازی ثبت نشده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.