فراخوان بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران

محبوب‌ترین یادداشت ها

تعداد بازدید: 165
تعداد بازدید: 165

فراخوان بازدید از هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران

5
(8)

از ۲۳ لغایت ۲۶ بهمن سالجاری(۱۴۰۲)، هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته تهران با حضور بخش های دولتی ، نیمه دولتی و خصوصی فعال در حوزه ی گردشگری و کسب و کارهای وابسته و برخی از کشورهای خارجی بازار هدف ایران در محل شرکت نمایشگاههای بین المللی برگزار می گردد.

در این رویداد بزرگ گردشگری ایران که سالی یکبار و در بهمن ماه برگزار می شود، ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانهای کشور به معرفی ظرفیت های گردشگری و فرصتهای سرمایه گذاری و کارآفرینی خود می پردازند و در این خصوص سایر دستگاههای اجرایی و عمومی ذیربط همچون شهرداری ها، دهیاری ها، شرکتهای آب منطقه ای و ادارات کل راه و شهرسازی، حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری را نیز با خود همراه می کنند و تأسیسات گردشگری همچون هتل ها، اقامتگاههای بومگردی، شرکتهای خدمات مسافرتی، اقامتگاههای سنتی، مناطق نمونه گردشگری و سایر تأسیسات گردشگری و صنایع و کسب و کارهای وابسته همچون استارتاپ ها، مؤسسات گردشگری سلامت، بیمارستانها و درمانگاهها، شرکت های مشاوره ، تجهیز و راه اندازی واحدهای اقامتی و گردشگری، دانشگاهها و مؤسسات آموزشی گردشگری و تشکل های حرفه ای گردشگری و هتل داری، بانک ها، شرکتهای نیمه دولتی مثل هگتا، شرکت مادر تخصصی  ایرانگردی و جهانگردی، صندوق حفظ و احیای بناهای تاریخی، کانون اتومبیلرانی و جهانگردی و… نیز به معرفی توانمندیها، ظرفیت ها و خدمات خود می پردازند.

برگزاری مراسم های آیینی و سنتی، نمایش صنایع دستی و هنرهای سنتی ، برگزاری سمینارها و همایش های آموزشی گردشگری و مرتبط با شهرداری ها و حوزه ی گردشگری سلامت نیز از دیگر برنامه های جانبی این نمایشگاه به شمار می روند . حضوردبیرکل سازمانی جهانی گردشگری نیز از دیگر برنامه ها و ویژگی های خاص این رویداد بین المللی گردشگری در ایران است.

نمایشگاه یک رویداد جذاب برای دیدن و دیده شدن، شنیدن و شنیده شدن، شبکه سازی و توسعه ارتباطات با فعالان گردشگری داخل و خارج از کشور، مذاکره، بازاریابی، انعقاد قرارداد و فروش و فضایی پر از شور، شوق، هیجان و نشاط اجتماعی است و نمی شود که به صنعت گردشگری علاقه مند باشیم و در بخش های مختلف آن مشغول به فعالیت، اما برای بازدیدی دلچسپ از آن برنامه ریزی و هدفگذاری نکنیم.

استان پهناور خراسان رضوی به مرکزیت مشهد مقدس؛ قبله دلها نیز که دارای ظرفیت های بی بدیل در حوزه های گردشگری زیارتی، تاریخی و فرهنگی، سلامت و خوراک است و بیش از یک سوم حجم سرمایه گذاری پروژه های سرمایه گذاری گردشگری کشور و نیمی از گردشگران خارجی ورودی و نیمی از واحدهای اقامتی رسمی و غیررسمی را به خود اختصاص داده و هر ساله بالغ بر ۳۰ میلیون زائر داخلی را نیز به سوی خود می کشاند و از زیرساختهای حمل و نقل هوایی، ریلی و جاده ای مناسبی هم برخوردار است، در محل سالن 38b  نمایشگاه، دارای غرفه ای ۶۰۰ مترمربعی است و در آن به معرفی ظرفیت های گردشگری.خود می پردازد.

لذا بدینوسیله از کلیه ی علاقه مندان و دست اندرکاران گردشگری و هتل داری کشور دعوت می کنم تا زمانی را به بازدید از غرفه ی خراسان رضوی؛ سرزمین خورشید اختصاص داده و ما را مفتخر به میزبانی خود نمایند. منتظر قدوم سبزتان هستیم.

فرصتهای سرمایه گذاری گردشگری خراسان رضوی

ضمنا در پایان این یادداشت توصیه می کنم حتما کارت ویزیت شخصی یا سازمانی خود را همراهتان داشته باشید و در زمان مراودات و مذاکرات خود با غرفه داران و بازدیدکنندگان، آنها را در اختیار ایشان قرار داده و کارت ویزیت آنها را نیز دریافت کنید . این یک روش شبکه سازی بسیار مؤثر و مفید در رویدادهایی همچون نمایشگاه است.

#نمایشگاه_میبینمت

نویسنده: احمد دیناری؛ معاون سرمایه گذاری و تأمین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی

 

 

 

به این مطلب امتیاز دهید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 8

امتیازی ثبت نشده است.

برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.